Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční valná hromada 2017

V sobotu 16. prosince proběhla od 18 hodin na sále Kulturního domu  výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů . Zúčastnilo se spousta hostů z řad okolních sborů, sponzorů a lidí co nám pomáhali na akcích a samozřejmě většina členské základny....

V sobotu 16. prosince proběhla od 18 hodin na sále Kulturního domu  výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů . Zúčastnilo se spousta hostů z řad okolních sborů, sponzorů a lidí co nám pomáhali na akcích a samozřejmě většina členské základny.

Prezentace VVH

 

Fotogalerie z VVH

Zpráva VVH závody muži 2017

V roce 2017 se mužské družstvo ve složení V roce 2017 se mužské družstvo ve složení Tomáš Křivohlávek, Tomáš Lešikar, Karel Lešikar, Lukáš Lešikar, David Novák, Milan Šilar a Tomáš Šilar zúčastnilo celkem 13 závodů.

Sezóna začala v květnu okrskovým závodem u nás v Nepomukách, kde jsme skončili celkové druzí, ale podařilo se nám obhájit putovní pohár za nejrychlejší požární útok.

Pravidelně jsme jezdili na velkou cenu ústeckoorlicka, kde končíme v celkovém hodnocení na 12. místě se 46 body. Nejlepší letošní ligový výsledek byl z Černovíra, kde jsme s časem 31,16 skončili pátí. Zde šlo o nástřikové terče. Na sklopné terče byl letos nejlepší čas 19,60 z Horního Třešňovce.  Běželo klasicky na 3B. Z Dolní Čermné jsme si letos odvezli nejlepší řas na 2B a to 16,92s.

Dále jsme zajeli na dva noční závody. Již tradičně z Bílého Újezdu vozíme solidní umístění a ani letošní rok i přes velmi otřesný čas nebyl výjimkou. Po dvou kolech celkové druhé místo. O týden později jsme zavítali do Tutlek, kde se běhá v noci do sjezdovky. Spíš než závody v požárním útoku to od nás vypadalo, jako závod kdo vypije více piv a dokáže „běžet“ do sjezdovky.

Celkově se letošní sezóna moc nevydařila, ale stejně jsme si to užili. Na příští rok trochu potrénujeme, ale opravdu jen trochu a pak to určitě půjde lépe.

 

Zpráva VVH závody ženy 2017

Světe div se, ale naše ženské družstvo, poprvé za svou hasičskou kariéru nezměnilo sestavu. Konečně! Správný tým na správné výsledky. Každý zkušený vždy říkal, musíte spolu běhat aspoň dva roky, abyste něco dokázaly. Ale, my se nevzdáváme.  První trénink byl 9. dubna a jak my umíme, samozřejmě jsme se nesešly všechny. Toto hezky začíná. První komentář od fanoušků „ Vidím to na slušnou sezónu“ a taky že jo.  Jako každý rok jsme odjezdily velkou cenu ústeckoorlicka (10 závodů) a novinkou pro nás byla celá soutěž východočeské hasičské ligy (14 závodů). Nakoukly jsme i do závodů extraligy (3 závody). Velkým snem, který si neseme z loňska, byla ta šestnáctka na obou terčích zároveň. To se nám bohužel nepoštěstilo, holky se vepředu nějak ne a ne domluvit J

Začátek sezony začal velmi dobře, v obou ligách jsme držely většinou první příčky, a tedy jsme byly i v předních příčkách průběžného pořadí.  Sbíraly jsme medaile a poháry. Ale to bychom nebyly my, také jsme chtěly nějaké to NP J . Takže po pauze body utíkaly a my musíme bojovat do posledních sil.

Ve VCÚ jsme se rvaly do poledního závodu, až v Nekoři se rozhodlo. Ikdyž jsme závod vyhrály a máme osobáček z nástřiků (23:10s), celkově jsme skončily na krásném druhém místě a jsme pro letos vicemistryně velké ceny.

Aby to pro nás nebylo jednoduché i poslední závod východy rozhodoval o celkovém pořadí, tam se nám, ale nepoštěstilo a my končíme až na 6. místě celkového pořadí.

Takže letos ale konečně na bedně!

A teď malé vsuvky:

DĚKUJEME CEKLÉMU SBORU,

ZA VELIKOU PODPORU.

JEN AUTO SVÉ NEMÁME,

TAK NA OBEC TÍM ŽÁDÁME

 

Zpráva VVH Zásahy JSDH 2017

Letos JSDH vyjížděla celkem osmkrát

3. 1. 2017 – Požár trafostanice Horní Čermná

22. 1. 2017 – Požár budovy Horní Čermná 103

24. 2. 2017 – Odstranění stromu Horní Čermná 154

25. 3. 2017 – Požár lesní porost Horní Čermná

5. 8. 2017 – Odstranění překážek na komunikace Horní Čermná (20 krav)

3. 9. 2017 – Požár dopravního prostředku Horní Čermná 48

5. 10. 2017 - Odstranění stromu mezi Horní Čermnou a Kalhotami

29. 10. 2017 – Odstranění stromu přes komunikaci Nepomuky

 

Taktická cvičení:

20. 1. 2017 – Nepomuky – Hledání pohřešované osoby za zhoršených viditelných a meteorologických podmínek

            7. 4. 2017 – Horní Čermná – vyproštění zavalených osob

            13. 10. 2017 – Petrovice – transport osoby v nepřístupném terénu

            3. 11. 2017 – Dolní Čermná – námět prověrka a porovnání čerpadel

 

Zpráva VVH Investice 2017

První větší investicí na začátku roku 2017 bylo pořízení tabletu s pokladním systémem pro elektronickou evidenci tržeb. Bohužel této povinnosti se nevyhneme ani s letní úpravou zákona a zvýšení limitů pro spolky. Tato investice nás přišla na 11 200 Kč.

Další investicí z jara letošního roku bylo pořízení požární stříkačky PS – 12 za 22 tis Kč. Zatím bude uložena a pravděpodobně jí použijeme na přestavbu na nový závodní stroj v budoucnu.

Asi nejviditelnější investice je rekonstrukce kuchyně v kulturním domě. Od poloviny září téměř do konce listopadu probíhala kompletní přestavba kuchyně. Vybourala se část příčky mezi místnostmi, vybourala se část podlahy pro odpady, položili se odpady od septiku až do poloviny chodby včetně celé kuchyně, kompletně se vyměnila elektroinstalace, vytvořili se nové rozvody vody, opravil se strop a podlahy a stěny se obložili keramickým obkladem a dlažbou. Zakoupili jsme nová kamna, dřez a vyrobili jsme nové nerezové stoly. Chtěl bych poděkovat všem, co se na této rekonstrukci podíleli. Bylo odpracováno téměř 1 000 brigádnických hodin. U rekonstrukce jsme vypili mnoho piv a snědly spousty pizz a kebabů. Náklady na výměnu elektrických rozvodů v přízemí se pohybují kolem 100 tis Kč. Tyto náklady hradí obec. Náklady na stavební část jsou necelých 90 tis. Kč, kdy se obec na těchto nákladech podílí zhruba 63 tis. Kč. Zbylé finance jsou z našeho rozpočtu. Tímto bychom chtěli obci poděkovat, že nás letos podpořili takovou investicí.

Tímto ale nekončíme. Obec nám poskytne dalších 98 tis. Kč na opravu chodby a toalet. Takže teď si dáme přes svátky pauzu na regeneraci a po novém roce pokračujeme.

 

Zpráva VVH Plán akcí 2018

3. 3. 2018 - Křapáčové hody

14. 4. 2018 - Kančí hody

30. 4. 2018 - Pálení čarodějnic

26. 5. 2018 - Pivní slavnosti

30. 6. 2018 - Nepomucký pohár VCÚ, VČHL (možný posun termínu)

29. 7. 2018 - Anenská pouť

4. 8. 2018 - Výročí 120 let SDH Nepomuky (pravděpodobné sloučení s jinou akcí)

18. 8. 2018 - Pivní slavnosti Choceň

7. – 8. 9. 2018 - Lanškrounská kopa

13. 10. 2018 - Křapáčové hody

17. 11. 2018 - Hasičský výlet

15. 12. 2018 - Výroční valná hromada

 

Červen – září 2018 – Letní kino

Víkendová hospoda (drobné akce jako Zelený čtvrtek)

Účast na závodech VCÚ, VČHL a postupových kolech

brigády KD Nepomuky a na cvičišti „pod poldrem“

 
 


Facebook

Statistiky

Online: 1
Celkem: 322626
Měsíc: 4373
Den: 173